Europos šalių urologų organizacijų atstovai rinkosi į kasmetinį Europos urologų asociacijos susitikimą (National Societies Meeting)

Birželio 7 d. Noordwijk mieste, Nyderlanduose vyko kasmetinis European Association of Urology organizuojamas Europos nacionalinių draugijų atstovų susitikimas, kuriame dalyvavo Lietuvos urologų draugijos prezidentas dr. Marius Kinčius.

Pagrindiniai klausimai susitikimo metu: urologo specialybės pritaikymas naujos kartos poreikiams (mokymų, kvalifikacijos kėlimo, išsilavinimo galimybės, pokyčių skatinimas), onkourologija, PRAISE-u (PRostate cancer Awareness and Initiative for Screening European Union) projekto analizė, prostatos vėžio patikros programų situacija ir perspektyvos, šlapimo nelaikymo problematika ir su tuo susijusios socialinės, ekonominės ir aplinkosauginės pasekmės, EAU gairių programa , galimybės aktyviau pacientams dalyvauti sprendimų priėmime >>>

  • Novatoriškų ugdymo metodų skatinimas, naujų kartos švietimas ir mokymas užtikrina jaunų specialistų įsiliejimą į bendruomenės gretas. Čia motyvuojančiais veiksniais tampa: individualus švietimas, dirbtinis intelektas, adaptyvios mokymosi platformos, telemedicina ir nuotolinė priežiūra, žaidimai, informacijnės duomenų suvestinės. Pirmenybė teikiama sveikatai ir darbo bei asmeninio gyvenimo pusiausvyrai. Aukšta kokybe pagrįstas švietimo prieinamumas kuomet išsilavinimas yra įperkamas, sutelkiamas dėmesys į klinikinę veiklą yra prioritetiniai veiksniai, atliepiantys jaunų specialistų įsiliejimą į bendruomenės gretas.

  • Nacionalinės šalių draugijos tvirtai remia EAU pacientų informacinę svetainę, kurioje pacientas gali rasti konstruktyvią informaciją apie savo ligą. Šiuo metu organizuojami vertimai, kad informacija pacientams būtų pateikiama jų gimtąja kalba.

Komunikacija ir paciento dalyvavimas kai kurių sprendimų priėmime gydymo procese užtirkina saugią ir komfortišką aplinką
  • Nešališkumas, įvairovė, įtrauktis yra tie trys kertiniai aspektai, kuriais remiamasi teikiant paslaugas gydymo procese. Nacionalinių draugijų atstovai vieningai pritaria, jog svarbiausia užtikrinti, kad pacientai gautų geriausius gydymo rezultatus, įgalinant urologus teikti vertybėmis pagrįstą sveikatos priežiūrą. Taip pat sąžiningas atstovavimas bendruomenės poreikiams, lyderystė ir galimybės, priklausymo bendruomenei svarba leidžia kurti vertybėmis grįstą santykį organizacijų viduje, tarp narių dalinantis žiniomis, gerosiomis praktikomis, patirtimis.

  • Pristatyta PRAISE-U projekto eiga, statistiniai duomenys, perspektyvos. Šio projekto tikslas yra sukurti nacionaliniu mastu pritaikytą ekonomiškai efektyvų ankstyvo prostatos vėžio atrankos aptikimo algoritmą ES, siekiant sumažinti sergamumą ir mirtingumą nuo prostatos vėžio, kartu išvengiant per didelės diagnozės ir per didelio gydymo. Tiesiogiai bendradarbiaudama su konsorciumo narių tinklu, PRAISE-U siekia paskatinti ankstyvą prostatos vėžio nustatymą ir diagnozavimą ES valstybėse narėse, pasitelkdama protingą ankstyvą diagnostiką, ir skatinti ankstyvo aptikimo programų įgyvendinimą valstybėse narėse. Suderinus protokolus ir gaires visose valstybėse narėse ir suteikiant galimybę rinkti bei analizuoti atitinkamus duomenis, projektu siekiama sumažinti sergamumą ir mirtingumą prostatos vėžiu Europoje taikant pritaikytas ir rizika pagrįstas patikros programas.

  • Didelis dėmesys skirtas šlapimo nelaikymo situacijai. Tai didelė epidemiologinė našta - apie 55–60 milijonų europiečių kenčia nuo šlapimo nelaikymo problemų. Kenčiantys nuo šio sutrikimo susiduria su sumažėjusiu savarankiškumu kasdienėje veikloje, psichoemocinėmis problemomis, produktyvumo, realizacijos stoka, šaliai tai didelė ekonominė našta dėl išlaidų įklotams, sauskelnėms, vaistams, fizioterapijai, slaugai. Manom,a jog našta tik didės dėl gyventojų senėjimo, tačiau paslaugos, skirtos prevencijai ir valdymui, galėtų sumažinti priemonių šlapimo nelaikymui naudojimo poreikį, taigi ir išlaidas. Daugiau >>>

Europos urologų asociacija (European Association of Urology) vienija 13,402 narių iš visų Europos šalių ir yra pagrindinė Europos urologijos praktikos, mokslinių tyrimų ir švietimo institucija, kurios tikslas kelti urologinės priežiūros lygį visoje Europoje ir už jos ribų.

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies). Toliau naršydami svetainėje arba paspausdami mygtuką Sutinku Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus