Spalio 10 d. minime Pasaulinę psichikos sveikatos dieną

Nemaža visuomenės dalis susiduria su psichikos sveikatos iššūkiais, ne išimtis ir sveikatos priežiūros specialistai. Šiandien norime priminti rūpintis savimi, puoselėti savo emocinę sveikatą, kurti palaikančią bei tausojančią profesinę aplinką. Nemokamos konfidencialios nuotolinės konsultacijos medikams, specialistų, teikiančių emocinę pagalbą, sąrašas, pagalbos platformos ir programėlės emociniam atsparumui stiprinti - tam, kad besirūpindami kitais, nepamirštumėt pasirūpinti savimi.

Konsultacijos

Nemokamos konfidencialios nuotolinės konsultacijos medikams

Nuotoliniu būdu konsultuoja patyrę psichologai ir psichoterapeutai. Konsultacijos teikiamos:

  • visiems sveikatos priežiūros specialistams;

  • sveikatos mokslų studentams.

Registruokitės pildydami anketą

Privačiai konsultuojantys psichologai ir psichoterapeutai

Išsamų specialistų sąrašą galite rasti emocinės paramos tarnybos “Jaunimo linija” duomenų bazėje:

Pagalbą teikiančių specialistų ir organizacijų sąrašas

Psichoterapija už prieinamą kainą

Norėtum lankyti psichoterapiją, tačiau šiuo metu negali tam skirti pakankamai lėšų? Rekomenduojame susisiekti el. pašto adresu psichodinamine@gmail.com arba info@gestaltoterapija.lt ir paprašyti už socialinę, t.y., mažesnę, kainą konsultuojančių psichoterapeutų sąrašo.

Pagalbos platformos

pasikalbek.lt

Kompetetingi psichologai ir psichoterapeutai klientus lydi link darnesnių santykių su savimi ir savo aplinka. Padėti sau gali nepalikdamas namų.

Vaizdo skambučių metu kartu su specialistu tyrinėsi kylančius sunkumus ir ieškosi būdų juos išgyventi ar išspręsti.

krizesiveikimas.lt

Skubi psichologinė pagalba gyvai ir nuotoliu. Pirmoji konsultacija nemokama, iš anksto registruotis nereikia.

Profesinės savanorystės pagrindu veikianti organizacija, kurioje teikiamos profesionalios psichologinio konsultavimo paslaugos

pagalbasau.lt

Informacija apie emocinę sveikatą ir psichologinę pagalbą.

Čia rasite: visas emocinės paramos linijas, psichikos sveikatos centrų, dienos stacionarų ir stacionarų žemėlapį, edukacinės medžiagos apie įvairius psichemocinius sutrikimus.

tuesi.lt

Svetainė, skirta savižudybės krizę patiriančiam asmeniui ir norintiems jam padėti.

Teikiama informacija apie rizikos ženklus, priežastis ir mitus apie savižudybes, patarimai, kaip tinkamai suteikti pagalbą.

Programėlės emociniam atsparumui stiprinti

MINDLETIC

Programėlėje vartotojai anonimiškai fiksuoja savo išgyvenimus, kurdami Jeilio universiteto studija pagrįstą asmeninį emocijų žemėlapį.

Programėlės naudotojams taip pat teikiamos individualios vaizdo konsultacijos su psichologais, įvairūs kvėpavimo, atsipalaidavimo pratimai bei šviečiamasis turinys.

RAMU

Interaktyvi programėlė, skirta žmonėms, patiriantiems panikos atakas.

Ji sukurta profesionalių psichologų ir remiasi mokslininkų ir praktikų sukauptomis žiniomis apie panikos atakas.

PAGALBA SAU

Emocinės savipagalbos programėlė, kurios tikslai - padėti stebėti savo būseną, didinti emocinį raštingumą, stiprinti savipagalbos įgūdžius ir asmenybės atsparumą.

PAUZĖ

Programėlė apima moksliškai pagrįstus sąmoningumo ugdymo (angl. mindfulness) būdus, kuriuos galėsite išbandyti daugybės audio įrašų pagalba klausant psichologų įžvalgų, meditacijų ir kitų pratimų.

ATSIPŪSK

Dėmesingumo praktikų ir meditacijų rinkinys, kuris tau padės įveikti stresą, sušvelnins nemalonius emocinius išgyvenimus ar net fizinį diskomfortą bei skausmą.

WAKING UP

Neuromokslininko Sam Harris sukurta programėlė, kurioje rasite meditacijų ir dėmesingo įsisamoninimo (angl. mindfulness) praktikų bei įvairios edukacinės medžiagos.

HEADSPACE

Viena populiariausių savo srities programėlių, siūlanti meditacijos ir sąmoningumo pratimų, straipsnių, vaizdo įrašų.

CALM

Programėlė siūlo daug įvairios trukmės mokomųjų meditacijos sesijų, kvėpavimo pratimų, specialiai paruoštų muzikos rinkinių.

MOODPATH

„Moodpath“ yra psichikos sveikatos gerinimo programėlė, skirta padėti vartotojams sekti savo nuotaikas, mintis, būsenas ir emocijas, siūlanti asmenines įžvalgas ir išteklius pagal jų įvestį.

Programėlė, siūlanti mokslu pagrįstą veiklą ir žaidimus, padedančius vartotojams pagerinti emocinę savijautą, sumažinti stresą ir ugdyti atsparumą jam.