Kasmet Lietuvos paraplegikų asociacija organizuoja stovyklas – mokymus, asmenims su negalia iš visos Lietuvos „Landšafto terapijos ir rekreacijos centre", Monciškėse. Šių metų susitikime Respublikinės Klaipėdos ligoninės gydytojas urologas Marius Markevičius kalbėjo apie vyrų ir moterų stuburo pažeidimo vietos svarbą seksualinių funkcijų išlaikyme ir atkūrime, diagnostikos ypatybes, gydymą ir reabilitaciją.
Europa Uomo į savo svetainę įtraukė pokalbių virtualų asistentą, galintį atsakyti į klausimus apie prostatos vėžio diagnozę ir gydymą net 98 skirtingomis kalbomis. Pokalbių robotassukurtas bendradarbiaujant su Švedijos AI įmone “Devinncoo”, kur buvo „apmokytas“ atsakyti į klausimus apie prostatos vėžį, remiantis Europos urologijos asociacijos gairėmis.
EAU25 vyks 2025 m. kovo 21-24 d. Madride, Ispanijoje. Aukščiausios kokybės mokslinis turinys kasmet pritraukia tūkstančius specialistų į didžiausią Europos urologų susitikimą. Pateikdami savo santrauką (-as) EAU25 gausite galimybę publikuoti, pristatyti ir aptarti savo tyrimus su didele ir profesionalia auditorija.
Kauno klinikose pirmą kartą prostatos biopsijoms pradėta naudoti vaizdų suliejimo technologija, padedanti geriau diagnozuoti Lietuvoje dažniausiai vyrams diagnozuojamą onkologinę ligą – prostatos vėžį. Ši nauja inovatyvi sistema naudojama tiek prostatos vėžio diagnostikai, tiek stebėsenai.
Data: 2024 m. spalio 18 d.
Vieta: Lietuvos krepšinio namai, Santakos g. 11, Kaunas
Jame rasite svarbiausius 2024 m. įvykius (tarp kurių ir „Check your balls" iniciatyva), apžvalgas, ataskaitas, klinikinius iššūkius, straipsnius iš tarptautinių medicinos žurnalų.
Lietuvoje pradėjo veikti du šalies medicinos ir mokslo tyrimų pažangai strategiškai svarbūs objektai: Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ligoninėje Kauno klinikose atidarytas Branduolinės medicinos tyrimų centras (BMTC), kuriame veikia ciklotronas, ir Žmogaus biologinių išteklių centras (Kauno biobankas).
Vientisąsias medicinos studijas kasmet baigia netoli pusė tūkstančio būsimųjų medikų. Praktiškai visi jų, tolimesnę karjerą bei mokslus tęsia rezidentūroje. Šiemet urologijos rezidentūros studijų programą baigė: Martynas Stanionis, Gražvydas Kazlaukas, Rūta Žulpaitė, Gajus Čepas, Martynas Dimša, Deividas Zaranka. Dalinamės jų įspūdžiais apie studijas, kasdienybę dirbant sveikatos priežiūros įstaigose ir tolimesnius ateities planus.
Šiandien gydytojas urologas dr. Tomas Januškevičius apsigynė disertaciją „Agresyvios eigos prostatos vėžio nustatymas taikant skysčių biopsiją” medicinos mokslo krypties daktaro laipsniui gauti.
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) duomenimis, pernai Lietuvoje Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis kompensuojamas šlapimo ir išmatų sulaikymui skirtas priemones naudojo 62,7 tūkst. pacientų. Tačiau manoma, kad Lietuvoje šlapimo nelaikymo problemą turi bent keliskart daugiau gyventojų. Kiek ir kokios priemonės kompensuojamos nelaikantiems šlapimo? Skaitykite plačiau