Nauju ES mastu vykdomu projektu siekiama sumažinti mirtingumą nuo prostatos vėžio

2023 m. balandžio 25-26 dienomis Briuselyje pristatytas PRAISE-U ilgalaikis projektas, apjungiantis daugiau nei 50 narių siekiant aptarti naujos Europos prostatos vėžio patikros iniciatyvą.
Briuselyje EU4Health programa patvirtino PRAISE-U (PRostate cancer Awareness and Initiative for Screening in the European Union) – ambicingą trejų metų projektą, kuriame dalyvauja 25 institucijos iš 12 šalių. PRAISE-U misija yra sukurti nacionaliniu mastu pritaikytą ekonomišką ankstyvo prostatos vėžio nustatymo algoritmą, kuriuo siekiama ES sumažinti sergamumą ir mirtingumą nuo prostatos vėžio, tuo pačiu išvengiant sunkių jo formų ir sudėtingo gydymo.

Šiaurės Europoje prostatos vėžys yra pirma mirties nuo onkologinių susirgimų priežastis, Vakarų Europoje - antra. Kiekvienais metais diagnozuojama apie 450 000 atvejų visoje Europoje. Pavėluota prostatos vėžio diagnozė sukelia didesnį metastazavusių ligų skaičių, kuris sutampa su dideliu mirtingumu ir neigiamu poveikiu gyvenimo kokybei. Įrodyta, kad organizuotas pakartotinis patikrinimas duoda puikius rezultatus ankstyvam prostatos vėžio diagnozavimui.

Tiesiogiai bendradarbiaudama su konsorciumo narių tinklu, PRAISE-U skatina ankstyvą prostatos vėžio diagnozavimą ES šalyse suderinus protokolus ir gaires, analizuojant aktualius duomenis, kurie padės sumažinti sergamumą prostatos vėžiu ir mirtingumo rodiklius Europoje, pritaikant rizika pagrįstas patikros programas.

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies). Toliau naršydami svetainėje arba paspausdami mygtuką Sutinku Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus