Pacientams

Lietuvos urologų draugiją palaiko artimą partnerystės ryšį su pacientų organizacijomis ir atstovauja ne tik urologų, tačiau ir pacientų interesus. Iškilus klausimams dėl pacientų teisių atstovavimo, naujausių gydymo metodų prieinamumo ar bendradarbiavimo su Lietuvos urologų draugija, kviečiame susisiekti el.paštu : info@lud.lt

Tuo pat metu, Lietuvos urologų draugija kviečia dalyvauti Lietuvos priešinės liaukos ankstyvos diagnostikos programoje.

Prostatos (priešinės liaukos) vėžio ankstyvosios diagnostikos profilaktinė programa skirta vyrams nuo 50 iki 69 metų (imtinai) ir vyrams nuo 45 metų, jei jų tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiu, kuriems periodiškai gali būti atliekamas kraujo tyrimas, parodantis prostatos specifinio antigeno (toliau – PSA) koncentraciją kraujyje. Jei PSA kiekis viršija normą, šeimos gydytojas išduoda siuntimą konsultuotis pas urologą, kuris prireikus atlieka tam tikrą tyrimą – priešinės liaukos biopsiją.

Tačiau jeigu jaučiatės blogai, bet nepatenkate į nustatyto amžiaus grupę, kreipkitės į šeimos gydytoją. Jis atliks būtinus tyrimus ir, jei reikia, išduos siuntimą konsultuotis pas gydytoją urologą.