Pacientams

Lietuvos urologų draugiją palaiko artimą partnerystės ryšį su pacientų organizacijomis ir atstovauja ne tik urologų, tačiau ir pacientų interesus. Iškilus klausimams dėl pacientų teisių atstovavimo, naujausių gydymo metodų prieinamumo ar bendradarbiavimo su Lietuvos urologų draugija, kviečiame susisiekti el.paštu : info@lud.lt

Tuo pat metu, Lietuvos urologų draugija kviečia dalyvauti Lietuvos priešinės liaukos ankstyvos diagnostikos programoje.

Prostatos (priešinės liaukos) vėžio ankstyvosios diagnostikos profilaktinė programa skirta vyrams nuo 50 iki 69 metų (imtinai) ir vyrams nuo 45 metų, jei jų tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiu, kuriems periodiškai gali būti atliekamas kraujo tyrimas, parodantis prostatos specifinio antigeno (toliau – PSA) koncentraciją kraujyje. Jei PSA kiekis viršija normą, šeimos gydytojas išduoda siuntimą konsultuotis pas urologą, kuris prireikus atlieka tam tikrą tyrimą – priešinės liaukos biopsiją.

Tačiau jeigu jaučiatės blogai, bet nepatenkate į nustatyto amžiaus grupę, kreipkitės į šeimos gydytoją. Jis atliks būtinus tyrimus ir, jei reikia, išduos siuntimą konsultuotis pas gydytoją urologą.

Norime atkreipti dėmesį, jei kiekvienas vyras išsiugdytų įprotį kas mėnesį atlikti savityrą ir pastebėti pokyčius savo kūne, turėtume mažiau užleistų ligų atvejų. Sėklidžių vėžys nėra dažna liga, tačiau tai dažniausia onkologinė liga, kuria suserga jauni vyrai (15-44 metų). Svarbiausias faktas apie sėklidžių vėžį, jog dauguma vyrų, susirgusių sėklidžių vėžiu, pasveiksta, tai viena iš geriausiai išgydomų vėžio formų. Balandžio mėnesį, kuris visame pasaulyje žinomas, kaip sėklidžių vėžio žinomumo mėnuo, Lietuvos urologų draugija ir Lietuvos krepšinio federacija pristato jauniems vyrams skirtą edukacinę kampaniją „Check your balls“. Šios iniciatyvos pagrindinis akcentas – išmokyti vyrus savityros ir kalbėti apie sėklidžių vėžį – jaunų vyrų ligą, kurią iki 90 proc. atvejų galima fiziškai apčiuopti įpratus kas mėnesį atlikti savityrą pačiam.