LUD konferencijoje – gydytojai urologai supažindinti su efektyviomis urotechnologijomis, kurios padės pacientams, kuomet medikamentinis gydymas nebeefektyvus

Kovo 22 dieną Vilniuje Lietuvos urologų draugijos bendruomenė rinkosi į konferenciją „Prostatos biopsijos ir gerybinė prostatos hiperplazija“. Besivystant prostatos vėžio ankstyvos diagnostikos algoritmui ir magnetinio rezonanso tomografija paremtų biopsijų technologijoms, gydytojų specialistų bendruomenei nuolat iškyla organizacinių iššūkių, kaip pacientui suteikti geriausią pagalbą sumažinant prostatos vėžio hiperdiagnostikos ir hipergydymo riziką. Būtent apie tai pranešimus skaitė savo srities profesionalai šiandien LUD Konferencija „Prostatos biopsijos ir gerybinė prostatos hiperplazija". Konferencijos pranešimuose taip pat buvo plėtojamos temos, atskleidžiančios gerybinės hiperplazijos minimaliai invazyvaus gydymo privalumus ir trūkumus.
„Gerybinis prostatos išvešėjimas ir su tuo susiję šlapinimosi sutrikimai gali varginti iki 40 % vyresnio amžiaus vyrų. Todėl su šiuos negalavimus turinčiais pacientais gydytojai urologai susiduria kasdieninėje klinikinėje praktikoje. Turime pasidžiaugti, kad Lietuvoje turimos šiuolaikinės minimaliai invazinės technologijos leidžia padėti šiems vyrams ir ženkliai pagerinti jų gyvenimo kokybę.

Gausus dalyvių skaičius parodė, kad tai yra aktuali tema. Konferencijos tikslas ir buvo supažindinti gydytojus urologus su efektyviomis urotechnologijomis, kurios padės pacientams, kuomet medikamentinis gydymas jau yra nebeefektyvus“, - teigia Respublikinė Vilniaus universitetinės ligoninės Urologijos skyriaus vedėjas, LUD valdybos narys dr. Andrius Gaižauskas, sudaręs pirmos dalies konferencijos mokslinę programą.
Antroje konferencijos dalyje apžvelgtos European Association of Urology (EAU) rekomendacijos. „Atkreiptas dėmesys, apie šiuo metu esamų prostatos biopsijų rekomendacijų taikymą Lietuvoje, bendros taktikos, bendro susitarimų trūkumą. Aptartas biopsijų atlikimo technikų prieinamumas Lietuvoje, biopsijų metodų privalumai ir trūkumai. Ypatingo dėmesio sulaukė pranešimai apie biopsijų vietą taikant anktyvią stebėseną mažos rizikos prostatos vėžio metu, apie antibakterinę profilaktiką ir priemones mažinant prostatos biopsijų komplikacijų dažnį“, - antrąją konferencijos dalį apibendrino Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų, Urologijos skyriaus Onkourologijos sektoriaus vadovas, LUD valdybos narys doc. dr. Stasys Auškalnis.

Renginio metu išrinkti du geriausi konferencijos pranešimai:

Adomo Laduko - „Pakartotinių prostatos biopsijų reikšmė prostatos vėžio aktyvios stebėsenos metu“ iš Nacionalinio vėžio instituto.
Tito Telksnio - „Ambulatorinis minimaliai invazinis GPH gydymas. Šiuolaikinės tendencijos“ iš Klaipėdos universiteto ligoninės.
Taip pat paskelbtas šių metų Jaunųjų gydytojų urologų profesinio tobulinimosi programos „𝐑𝐢𝐬𝐢𝐧𝐠 𝐒𝐭𝐚𝐫 𝟐𝟎𝟐𝟒“ nugalėtojas. Juo tapo Žilvinas Venclovas.

Bendruomenės narių laukiame kitoje Lietuvos urologų draugijos konferencijoje, kuri vyks š. m. spalio 18 dieną Krepšinio namuose, Kaune.

Iki susitikimo!

Nuotraukos: Greta Vaisėtaitė