Respublikinėje Šiaulių ligoninėje įamžintas Urologijos skyriaus įkūrėjo gydytojo Alfonso Stakėno atminimas

Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos klinikos Urologijos skyriuje surengta popietė, skirta Miesto garbės piliečio, Urologijos skyriaus įkūrėjo, Lietuvos nusipelniusio gydytojo, medicinos mokslų daktaro Alfonso Stakėno atminimui įamžinti.

Vasario 8 dieną, kada gydytojui urologui Alfonsui Stakėnui būtų suėję 98 metai, atidengta stela/atminimo lenta, kuri bylos apie gydytoją, aukštai vertintą profesinėje srityje teikiant ligoniams kvalifikuotą medicinos pagalbą, didžiulių nuopelnų sulaukusį už miesto sveikatos apsaugos sistemos organizavimą, ligoninės Urologijos skyriaus kūrimą, Trečiojo amžiaus universiteto kūrimą bei kitus nuopelnus ir darbus. Gydytojas A. Žibutis, šiuo metu vadovaujantis skyriui, priminė pradžią, 1959 metus, kai gydytojas Alfonsas Stakėnas išvažiuoja specializuotis į anuometinę Leningrado urologijos kliniką. Jam grįžus, ligoninėje pradedami taikyti specifiniai tyrimai, nauji gydymo metodai. Iškyla poreikis ligoninėje steigti Urologijos skyrių.

Gydytojo Alfonso Stakėno profesinis kelias paženklintas pačiais garbingiausiais ženklais. Jo pastangomis ne tik Šiaulių krašte, bet ir visoje Lietuvoje urologija sparčiai žengė į priekį. Tai ryškus pavyzdys visai medikų bendruomenei. Respublikinės Šiaulių ligoninės direktoriaus pavaduotojos administravimui pareigas laikinai einanti Asta Teišerskienė, apžvelgdama gydytojo darbus Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, priminė ir jo biografiją. Šiaulių Savivaldybės mero pavaduotoja Simona Potelienė, savivaldybės mero pavaduotojas Egidijus Elijošius, Seimo narys Stasys Tumėnas, kalbėjęs savo, medikų rėmėjo Antano Vinkaus vardu, ir kaip Lietuvos Respublikos Seimo Valstybinės komisijos narys.

„Dabar jaučiuosi taip, lyg tėtė yra už sienos, už kurios vedėjo kabinete 41-erius metus jis dirbo. Čia viskas sava ne tik man, bet ir seseriai Jovitai, kuri šiuo metu gyvena Amerikoje ir dirba stambios vaistų kompanijos laboratorijoje. Ir Urologijos skyriaus ženklas su specifiniais urologų ženklais – savas, nes jį sukūrė žmonos Ramutės Stakėnienės tėvas Dvarionas“, - dalinasi prisiminimais V. Stakėnas ir dovanojo ligoninei gydytojo A. Stakėno sukauptą archyvą.

Skaityti plačiau >>>