Urologijos savaitė 2023: skubėkime veikti!

Šlapimo nelaikymas daugeliui asocijuojasi su vyresnio amžiaus žmonių problema ir iššūkiais, tačiau su tuo susiduria vis daugiau jaunų žmonių, daugelis ją yra linkę slėpti ar spręsti savarankiškai. EAU politikos biuras inicijavo naują visoje Europoje vykdomą kampaniją, pavadintą „Skubėkime veikti“, kurios tikslas – esminiai ES sveikatos politikos, susijusios su šlapimo nelaikymu, pokyčiai. Šlapimo nelaikymas – šių metų tema, o kampanija siekiama didinti žmonių sąmoningumą, pradedant aktualias diskusijas ir laužant tabu.

Šlapimo nelaikymas yra paplitusi problema, kurios pasekmės jaučiamos tiek vyrams, tiek moterims, nepaisant amžiaus ar socialinės ir ekonominės padėties. Šis sutrikimas dažnai atsiranda dėl kitų ligų arba kaip šalutinis kitų ligų gydymo liekamasis reiškinys, kuris dažnu atveju yra lėtinis, sekinantis pacientą ir dažnai turi rimtą neigiamą poveikį paciento gyvenimo kokybei. Fizinės, psichosocialinės ir ekonominės pasekmės įtakoja tiek pačius pacientus, tiek jų slaugytojus.

Nors yra intervencijų, skirtų šlapimo nelaikymui išvengti, valdyti ir net išgydyti, šiuo metu jos nėra įgyvendinamos iki galo. Tikimasi kampanija „Skubėkime veikti“ paskatinti sveikatos politikos formuotojus pripažinti šios sveikatos problemos naštą, pagerinti diagnozę ir optimizuoti pacientų rezultatus Europoje, didinant prevenciją, geresnę priežiūrą ir galimybę gauti palaikomąsias intervencijas, įskaitant gydymą.

Raginimas veikti puikiai siejasi su Europos sveikatos iniciatyvomis, tokiomis kaip bendradarbiavimo programos dėl neužkrečiamųjų ligų ir mokslinių tyrimų, taip pat su Europos teisės aktais dėl atliekų tvarkymo, ekologiškos politikos ir su šlapimo nelaikymu susijusių produktų klasifikavimo.

Daugiau informacijos https://urologyweek.org/

Apie šlapimo nelaikymą (anglų kalba)

Kasdienybė turint šlapimo nelaikymą (anglų kalba)

Informacija pacientams (anglų kalba)

...
Parsisiųsti plakatą Nr. 1
pdf 6 MB 2023-09-22
...
Parsisiųsti plakatą Nr. 2
pdf 8 MB 2023-09-22
...
Parsisiųsti plakatą Nr. 3
pdf 10 MB 2023-09-22