„Check your balls“

Sėklidžių vėžys nėra dažna liga, tačiau tai dažniausia onkologinė liga, kuria suserga jauni vyrai. Svarbiausias faktas apie sėklidžių vėžį, jog dauguma vyrų, susirgusių sėklidžių vėžiu, pasveiksta, tai viena iš geriausiai išgydomų vėžio formų. Jei kiekvienas vyras išsiugdytų įprotį kas mėnesį atlikti savityrą ir pastebėti pokyčius savo kūne, turėtume mažiau užleistų ligos atvejų. Balandžio mėnesį, kuris visame pasaulyje žinomas, kaip sėklidžių vėžio žinomumo mėnuo, Lietuvos urologų draugija ir Lietuvos krepšinio federacija pristato jauniems vyrams skirtą edukacinę kampaniją „Check your balls“. Iniciatyva skirta atkreipti dėmesį į vyrų sveikatos problemas, tokias kaip prostatos ir sėklidžių vėžys, priminti vyrams sąmoningai rūpintis savo fizine ir emocine sveikata, išdrįsti ieškoti ir kreiptis pagalbos, keisti vyriškumo sampratos nuostatas, stereotipus.

„Check your balls" iniciatyvos pagrindinis akcentas – išmokyti vyrus savityros ir kalbėti apie sėklidžių vėžį – jaunų vyrų ligą, kurią iki 90 proc. atvejų galima fiziškai apčiuopti įpratus kas mėnesį atlikti savityrą pačiam.

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies). Toliau naršydami svetainėje arba paspausdami mygtuką Sutinku Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus